Tipy na výlet

Phuket je místem, které je jakoby stvořené k podnikání různých fakultativních výletů po okolí. Prvním zajímavým místem, které ocení především milovníci turistiky a trekingu, je Khao Rang. Jedná se o horu, jež se rozprostírá nedaleko města Phuket. Jestliže se k jejímu zdolání rozhodnete, tak se na ni z Phuketu vydejte severovýchodním směrem. Po výstupu na tuto horu jistě oceníte nádherný výhled na celé město, přilehlé ostrůvky a na celou jižní oblast ostrova.

Jinak při cestě na vrchol hory se můžete stavit do místního parku a nebo si udělat piknik na louce, která je k tomuto jakoby stvořená. Pokud si budete chtít dát některou z místních specialit, tak můžete, jelikož se zde nachází několik restaurací. Na samotném vrcholu Khao Rang je také k vidění bronzová socha muže, který byl guvernérem Phuketu, když zde vládl Rama V.

Pokud máte rádi historii, tak vám bude stačit pouze to, že se budete procházet ulicemi Phuketu. Uvidíte nádherné budovy, které zde byly postaveny v 17. století v souvislosti s těžením cínu. Rezidence tehdejších zbohatlíků jsou velmi úchvatné a architektonicky cenné. Doporučujeme zejména domy v ulici Dibuk Road. Architektonicky povedenými stavbami, které se pyšní evropským stylem své výstavby, patří soudní dvůr v Puketu a nebo budova Thajské banky.

Když už jsme u historie, tak se můžete také podívat do místního muzea mušlí. To stojí nedaleko pláže Rawai, kterou naleznete v jihozápadním cípu Puketu. Zhlédnout tady můžete obrovské množství různých mušlí, které jsou řazeny za sebou velmi logicky. Mezi výstavní jedinečné kousky patří největší zlatá perla, která kdy byla na naší planetě nalezena. Má hodnotu 140 karátů. Zhlédnout také můžete mušli vážící neuvěřitelných 250 kilogramů. Podívejte se také do oddělení, ve kterém jsou vystaveny naplavené kameny. Naleznete zde mušle, na kterých se nacházejí otisky nejranějších forem života na Zemi.

Pokud milujete podmořskou faunu a flóru, ale nechce se vám potápět, tak se podívejte do akvária, které se nalézá v Phuketu. Nachází se v jihovýchodní části ostrova, konkrétně na mysu Panwa. Dospělí za vstupné zaplatí 20 bahtů a děti 5. Jinak zhruba 3 kilometry od města Puketu se nachází motýlí farma a také typická thajská vesnice. Zde můžete vidět ukázky tradičních řemesel a nebo také nádherné orchideje.

Podívejte se také do jižní části Puketu na mys Phrom Thep. Sousloví v překladu znamená čistý bůh a na samotném mysu ční velký skalní převis, který se nazývá Božský mys. Jinak od útesu až k hladině moře se táhne nádherný zelenající se palmový háj, který dává mořské vodě sytou smaragdovou barvu. Z tohoto mysu lze vidět velmi romantický západ či východ slunce.

 

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 36°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 36°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.35 CZK

THBTHB = 0.65 CZK

USDUSD = 21.45 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist