Praktické informace

První praktická rada se týká časového posunu vůči České republice. Ten činí v létě plus pět hodin a v zimě o hodinu více, tedy plus šest. Je to dáno tím, že v Thajsku nebyl zaveden letní čas. Jinak se zde také liší kalendáře. Pro informaci, rok 2007 v kalendáři křesťanském se rovná roku 2550 v kalendáři thajském. Letopočet se mění každým rokem stejně jako v Evropě v lednu, nicméně s oslavami si Thajci musejí počkat až do dubna.

Další informace se týká elektrického napětí, to je v zásuvkách běžně 220/230 V. Samotné zásuvky jsou evropsko- amerického typu.

Pokud jedete na Phuket fotografovat, pak vězte, že místní obyvatele v Thajsku se fotografují velmi ochotně a rádi. Musíte je však požádat předem a smířit se s tím, že jim jako odměnu za jejich ochotu dáte od pěti do deseti bahtů. Pokud budete chtít fotografovat na některých veřejných místech, jimiž jsou například muzea, tak zaplatíte stanovený poplatek. Ostatně samotné piktogramy na viditelných místech vás na tuto skutečnost upozorní. Při fotografování se dejte pozor na předměty náboženského charakteru v čele se soškami Buddhy.

Na jejich fotografování nejsou místní zvyklí a mohly by vám vzniknout potíže. Jestliže zavítáte do Thajska, tak byste si neměli nechat ujít kulinářské umění místních kuchařů. Thajská gastronomie je vyhlášená po celém světě. Jídla, která Thajci vaří, jsou poměrně hodně kořeněná. Jako hlavní jídlo se podávají různé variace rýže a nebo velmi tenké vlasové nudle s různými omáčkami. Výjimkou nejsou ani speciální thajské polévky. Kuřecí maso a ryby se velmi často také upravují na grilu. Z nápojů je v Thajsku velmi oblíbený ledový čaj. Dejte si také čerstvý pomerančový džus a nebo kokosové mléko, které budete pít přímo z naseknutého kokosového ořechu. Pokud si občas dáte skleničku, tak vězte, že alkohol  je ve zdejších končinách velmi drahý.

Pakliže se vydáte do Thajska a nenavštívíte masérský salón, jako byste tam nebyli. Thajské masáže jsou proslulé po celém světě. Tyto masáže jsou dostupné nejen na Phuketu, ale vůbec v celém Thajsku. Umění thajských masérek a masérů se vyvíjelo po celá staletí a je založeno na úplně jiných principech, než klasické masáže. Funguje na principu vyhledání stimulace reflexních center, která se nacházejí na lidském těle. Velmi populární se stala také masáž chodidel, kterou poskytují maséři samostatně. Orientační cena thajské masáže se pohybuje v přepočtu kolem 150 korun.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 36°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 36°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.35 CZK

THBTHB = 0.65 CZK

USDUSD = 21.45 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist