Počasí

Počasí na Phuketu a v Thajsku vůbec je typicky tropické. Na zdejší podnebí mají obrovský vliv monzuny. Díky nim panují na území Thajska v podstatě tři roční období. Prvním z nich je období teplé. To je doslova charakteristické vysokými teplotami. Nepříjemná je pro některé lidi také poměrně vysoká vlhkost vzduchu, která se právě u někoho může projevovat problémy s dýcháním. Toto teplé období panuje zhruba od března do května či června. Všechny thajské svátky v této době souvisí s vodou, která by měla obyvatele osvěžit.

Phuket a jeho počasí

Druhým obdobím je období dešťů. To trvá zpravidla od června do října a charakteristické je přívalovými dešti. Pršívá zpravidla v odpoledních hodinách, nicméně ranní deště také nebývají výjimkou. Toto období je určováno zejména monzunovými větry, a to hlavně jihovýchodním monzunem, který právě v jihovýchodní Asii vane. Velmi silné a intenzivní jsou také monzuny jihozápadní, které vanou od Indického oceánu. Doba dešťů je místními lidmi velmi využívána. Zemědělská činnost v tomto období je velmi intenzivní, jelikož půda je po silných deštích poměrně měkká a začíná se sázet rýže. Období dešťů je také místními obyvateli využíváno ke slavení různých svátků, které jsou spjaty právě s přívaly vody. Konají se jak svátky náboženské, tak také různé festivaly. Zajímavé jsou dva svátky, které se týkají buddhismu. Tím prvním je Visákhá Búčá. Jedná se o asi nejdůležitější buddhistický svátek, který připomíná narození, osvícení a den úmrtí samotného Buddhy. Dalším svátkem, který s předchozím souvisí, je Ásánha Búčá. Tento svátek je označován jako období půstu. Na Phuketu se pořádá vegetariánský festival Ngán kin džé. Ten úzce souvisí s taoistickou vírou a byl na území Thajska importován čínskými obchodníky a přistěhovalci. Koná se každoročně na přelomu října a září. Samotné oslavy trvají po dobu devíti dnů a místní lidé si kladou za cíl zejména tělesnou i duševní očistu.

Chladné období v Thajsku převládá od listopadu do března. Přídavné jméno chladné by se mohlo našinci zdát poněkud nepřesné, jelikož teploty v tomto období se pohybují průměrně okolo 30°C. Nicméně chladné období je asi nejvhodnější dobou, kdy Thajsko, potažmo ostrov Phuket, navštívit. Kromě již zmíněné velmi příjemné teploty vzduchu zde také můžete vidět krásnou krajinu, která se po vydatných deštích  zelená a nabírá síly na další období. Krásné jsou zejména vodopády, které právě  této době mají dostatek vody.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 36°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 36°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.35 CZK

THBTHB = 0.65 CZK

USDUSD = 21.45 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist