Očkování, zdravotnictví

Pro našince není žádné očkování při cestě do Thajska povinné. Jediné očkování, které je požadováno, chtějí místní úřady po lidech, kteří přijíždějí z oblastí, kde se vyskytuje žlutá zimnice. Některá očkování jsou ale při cestě do Thajska doporučena. Jedná se o vakcíny proti hepatitidě A a břišnímu tyfu. Jestliže váš pobyt na území Thajska bude delšího rázu, pak byste se měli nechat naočkovat také proti hepatitidě typu B.

Pakliže se budete  nacházet v oblastech venkova a nebo v místech se zvýšenou vlhkostí, tak byste se měli také nechat naočkovat proti Japonské encefalitidě typu B. Jinak na vesnicích se také může stát, že vás pokouše nějaké zvíře, takže vakcína proti vzteklině také jistě nebude na škodu. Mimo městské části existuje i riziko malárie. Na ostrově Phuket se ale tato nemoc nevyskytuje, stejně tak jako v Bangkoku a dalších větších městech. Co do ostatních infekčních onemocnění, tak jejich výskyt je pouze v oblastech pohraničních a neobydlených.

Co se týká zdravotnictví v Thajsku, tak to je na velmi dobré úrovni. Pokud budete potřebovat zdravotní pomoc, tak navštivte soukromá zařízení, jejichž péče je kvalitativně výše než u státních nemocnic či klinik. Česká republika a Thajsko nepodepsali dohodu o poskytování bezplatné péče, takže při návštěvě jakékoli kliniky či jiného lékařského zařízení, budete platit, a to docela slušně. Pokud chcete podobným problémům předejít, tak se doporučuje nechat se připojistit ještě před odletem do Thajska. Jestliže se vám stane nějaký úraz, tak vás také mohou ošetřit ve vojenských nemocnicích.

Co se léků týče, tak vězte, že ty jsou velmi dobře dostupné v místních lékárnách, takže s sebou si vezměte pouze ty nejdůležitější a nebo ty léky, které pravidelně užíváte. Jinak většinu léků dostanete bez předpisu. Ze zdravotních doporučení je třeba zmínit pití vody. Pokud bude chtít vodu pít, tak si ji kupte balenou. Voda v kohoutcích většinou pitná sice je, ale mnohdy můžete přijít k nepříjemným bolestem břicha a ke zvracení. Dejte si také pozor na nechráněný sex, jelikož se můžete nakazit nepříjemnými pohlavními nemocemi a nebo dokonce virem HIV.

 

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 36°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 36°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.35 CZK

THBTHB = 0.65 CZK

USDUSD = 21.45 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist