Doprava

Co se týká dopravní situace na ostrově Phuket, tak je poměrně kvalitní. Na samotný ostrov se dá nejlépe dostat letecky. Na Phuketu bylo vybudováno mezinárodní letiště. To se nachází v severní části ostrova. Zajištěna je jak vnitrozemská, tak i mezinárodní letecká doprava. Pravidelné linky zde létají jak z Bankoku, tak i z Kuala Lumpuru, Singapuru, Honkongu a jiných destinací. V období hlavní sezony se zde dá přiletět i prostřednictvím charterových letů přímo z Evropy. Co se týká časů, které zaberou lety, tak z Evropy na Phuket trvá cesta přibližně kolem dvanácti hodin. Jestliže cestujete vnitrostátní linkou z Bangkoku na Phuket, tak doba letu zabere asi hodinu a dvacet minut.

Thajsko automobilem

Další možností je cestování automobilem. Ostrov Phuket spojují s pevninou dva mosty. Tím prvním je Sarasin most a tím druhým most Thao Tep. Ten je novější a jeho délka činí asi 600 metrů. Vzdálenost mezi Bangkokem a ostrovem Phuket je 862 kilometrů. Když si budete chtít půjčit auto, tak si můžete zajít do některé z mezinárodních půjčoven anebo do menších společností. Pokud si půjčíte auto u místních firem, tak byste měli vědět, jestli je pojištěné, či nikoliv. U většiny těchto společností totiž pojištění svých aut neřeší a jestli se vám podaří někde bourat, tak si škodu budete muset uhradit sami, a to v plné výši. Jinak, co se dopravních předpisů týče, tak se jezdí po levé straně a místní řidiči jsou poměrně hodně rychlí.

Autobus v Thajsku

Velmi oblíbeným dopravním prostředkem, který můžete k cestování po Puketu zvolit, je autobus. Tento typ dopravy lze rozdělit na dvě sorty autobusů. Prvním typem jsou autobusy dálkové, které se vyznačují vysokou kvalitou luxusním vybavením. Klimatizace je v těchto vozech samozřejmostí. Dálkové linky jsou povětšinou napojené na Bangkok. Z jižního terminálu v thajském hlavním městě zajíždějí dálkové linky na Phuket několikrát denně. Co se týká celkového času přepravy mezi těmito dvěma destinacemi, tak ten činí 12 hodin. Pokud budete chtít na Puketu využít místních spojů, tak vězte, že ty vám mnohdy zastaví i na místech, kde žádné zastávky nejsou. Jinak lokální provozovatelé autobusů jsou různí a v některých místech se může jednat třeba o vozy, které byly přestavěny na autobusy z nákladních aut.

Další možností dopravy na Phuket a okolo něj, je doprava lodí. Okolo ostrova můžete spatřit kroužit rozličné typy lodí. Od rychlých motorových člunů, až po pomalejší výletní lodě. Jinak také můžete využít služeb místních taxíků, které jsou představovány i motorkami.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 36°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 36°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.66 CZK

THBTHB = 0.66 CZK

USDUSD = 22.06 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist