Ceny, peníze

Co se týká peněz, jimiž se v Thajsku platí, tak měnovou jednotkou je thajský baht. Tento baht obsahuje 100 satangů. Jinak v přepočtu jeden baht odpovídá zhruba sedmdesáti českým haléřům. Pokud si nevyměníte peníze předem, tak si sebou vezměte alespoň nějaké americké dolary, ty jsou totiž v místních končinách nejlépe směnitelné. Pokud si půjdete peníze vyměnit, tak to učiňte buď v místních bankách, které mají zpravidla nejvýhodnější kurzy. V hotelech už tak výhodně rozhodně nesměníte.

Pokud budete ubytování ve větších letoviscích, mezi něž Phuket patří, tak se nemusíte bát, že byste si nemohli peníze vybrat. Síť bankomatů je poměrně rozsáhlá a fungují docela spolehlivě. Nejčastěji používané karty jsou Visa a MasterCard. Platit lze také pochopitelně pomocí cestovních šeků. Vše ale platí pouze o velkých městech a turistických centrech, v odlehlých částech země je třeba u sebe mít dostatek hotovosti.

Jinak, pokud nebudete mít all inclusive, tak vás jistě budou zajímat ceny základních potravin. 1, 5 litru balené vody v pet lahvi vás vyjde na 20 bahtů, třetinka piva na 30. Cena takové zmrzliny se pohybuje od 10 do 50 bahtů. Jídlo v restauraci vás vyjde na nějakých 20 až 30 bahtů. Jestliže vás zajímají ceny jiných komodit a nebo služeb, tak vězte, že lístek na městskou hromadnou dopravu stojí 12 bahtů, půjčení kola 20 bahtů. Vstupné na takovou hadí farmu je stanoveno na 200 bahtů. Obyčejná známka na pohled vyjde na 5 bahtů.

Co se týká samotných nákupů, tak místní tržiště většinou pod zbožím praskají ve švech. Naleznete zde nádherné výrobky, které jsou ručně vyrobené, ale také padělky různých známých značek. Co se týká cenově zajímavého zboží, tak tím je zejména místní thajské hedvábí. Z tohoto hedvábí si můžete koupit třeba kravatu, halenku, noční košili anebo třeba celý oblek. Jestliže se rozhodnete něco koupit přímo na tržnici, tak se připravte na dlouhý smlouvací kolotoč. Pokud jste úspěšní, tak se zpravidla dostanete až někam na třetinu hodnoty původní nabízené ceny.

Obchody s potravinami a základním zbožím mají zpravidla neomezenou otevírací dobu. Velmi záleží na tom, ve které části Thajska se momentálně nacházíte. Jako velmi zajímavý suvenýr může sloužit například místní whisky s názvem Mekong a nebo rybí omáčka. Pokud se rozhodnete koupit sošku Buddhy, tak vězte, že pokud její velikost přesáhne 25 centimetrů, tak budete potřebovat povolení místních úřadů.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 36°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 36°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.35 CZK

THBTHB = 0.65 CZK

USDUSD = 21.45 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist